EN
Informācija māksliniekiem

"Informācija māksliniekiem" ir

Paredzēta kultūras un radošajās nozarēs strādājošajiem, jeb, vienā vārdā, māksliniekiem. Kultūras un radošās nozares ir arhitektūra, dizains, mūzika, literatūra, skatuves māksla, vizuālā māksla, kino un daudzas citas, jo kultūras nozare ir tik daudzveidīga, ka visus vārdos nosaukt nav iespējams.

 

 

Kāda informācija ir pieejama?

Līdzšinējā mākslinieku interese un jautājumi ļāvuši identificēt šādas jomas, par ko nepieciešama informācija:

- Radošo personu statuss

- Pašnodarbinātie

- Nodarbinātības veidi, reģistrēšanās

- Dažādi līgumu veidi

- Nodokļi, grāmatvedība, deklarācijas

- Sociālās garantijas

- Autortiesības, autoratlīdzības

Ja neatrodat sevi interesējošo informāciju – ir iespēja iesūtīt jautājumu  elektroniski uz e-pastu info@makslinieki.lv.

           

 

Kā rodas informācija?

Latvijas Radošo savienību padome (LRSP) apkopo informāciju par aktuālajiem jautājumiem, informācijas koordinēšanā sadarbojoties ar Kultūras ministriju, Finanšu ministriju, Labklājības ministriju, Valsts Ieņēmumu dienestu, Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūru un citām valsts un sabiedriskām organizācijām, kas izdod normatīvos aktus un uzrauga to ievērošanu visās jomās, kas varētu būt aktuālas  māksliniekiem.

            LRSP mērķis ir apkopot un publicēt šajā informācijas platformā visu informāciju par visām iespējamām situācijām. Tā kā situācijas ir specifiskas – ja neatrodat savu gadījumu, aicinām iesūtīt savu situācijas aprakstu un konkrēto jautājumu uz norādīto e-pastu info@makslinieki.lv . Konkrētie jautājumi tiks padarīti anonīmi (lai nevarētu atpazīt sūtītāju) pāradresēti atbildīgajām iestādēm, un atbildes publicētas pie biežāk uzdotajiem jautājumiem.

 

 

Kādi jautājumi?

Rakstiet uz info@makslinieki.lv.


atgriezties