EN
Aicinājums iedvesmot un rādīt piemēru

Par mūsu ieceri runājot piezemēti un praktiski: katram Latvijas iedzīvotājam dodam pa maisam un cimdu pārim un sakām – ejiet un talkojiet. Pašvaldību savienība aicina piedalīties visas Latvijas pašvaldības. Ļoti ceram, ka tauta atsauksies ar pozitīvām emocijām. Vēlamies, lai šī talkas diena būtu tāda, kad mēs nemeklējam vainīgos un īstos vai neīstos saimniekus par kādu piegružotu vietu. Atmetam to. Daba pieder visiem, gaiss pieder visiem. Jebkuri atkritumi nonāk gaisā, mūsu plaušās. Mēs visi ar šo problēmu esam cieši saistīti. Zeme un cilvēki – tā arī ir mūsu valsts.

Galvenais, ko es gribētu lūgt no radošajām savienībām un radošajiem cilvēkiem, ir – iedvesmot. Atrast īstos vārdus, īstos paņēmienus, īstās metodes: vai tā būtu mūzika, dzeja, filma; viss, kas iespējams.

Vēl viens iedvesmošanas veids – pašiem iet un rādīt priekšzīmi. Radošajiem cilvēkiem ir savi kontakti, savi paziņas, viņi ir sabiedrībā pazīstami. Mūsu aicinājums –talkojiet savās dzimtajās vietās, tur, kur esat dzimuši. Jūs esat vietējās autoritātes. Aiciniet citus piedalīties labos darbos. Ja mēs cilvēkus neiedvesmosim, visa nekārtība, kas bijusi, tāda arī paliks. Reizi gadā sarīkot visas Latvijas talku – domāju, tas mums ir pa spēkam.”

Par talkas aktualitātēm 13. septembrī būs iespējams uzzināt LNT programmā. LNT translēs arī noslēguma koncertu.

Sīkāka informācija par talku atrodama www.talkas.lv.


atgriezties