EN
Divi jauni biedri – Horeogrāfu asociācija un Latvijas fotogrāfu savienība

 

Esam priecīgi paziņot, ka Latvijas Radošo savienību padomē ir divi jauni biedri – Horeogrāfu asociācija un Latvijas Fotogrāfu savienība!

Horeogrāfu asociācija ir dibināta 2003. gadā kā "Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā", 2006. gadā pārtopot par "Horeogrāfu asociāciju". Tā apvieno gan jaunākos profesionālās laikmetīgās dejas profesionāļus, gan laikmetīgās dejas Latvijā aizsācējus. Un kopš 2019. gada asociācija ir kļuvusi par Latvijas Radošo savienību padomes biedru.

Savukārt Latvijas Fotogrāfu savienība pēc vairāku gadu būšanas asociētā biedra statusā beidzot ir kļuvusi par pilntiesīgu biedru. Latvijas Fotogrāfu savienības mērķi ir strukturēti vienot fotogrāfijas nozares dažādos segmentus un programmatiski organizēt, pārstāvēt un veicināt fotogrāfijas nozari Latvijā.

Tagad Latvijas Radošo savienību padomē apvienojas 10 profesionālās radošās organizācijas, pārstāvot astoņas radošās darbības jomas. Latvijas Radošo savienību padome regulāri piedalās kultūrpolitikas veidošanā, sadarbojoties ar Kultūras ministriju, LR Saeimas komisijām, valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī deleģējot pārstāvjus darbam konsultatīvās komisijās, ekspertu padomēs. Latvijas Radošo savienību padome piedalās arī radošo darbinieku profesionālo, sociālo un ekonomisko tiesību un interešu aizstāvībā, realizējot un virzot Radošo personu statusa un profesionālas radošas organizācijas likumu, kā arī koordinējot Radošo personu atbalsta programmu.

 


atgriezties