EN
Gada balva dizainā

    Ikgadējā BALVA ir nodibināta, lai noteiktu izcilākos divu pēdējo gadu dizaina sasniegumus Latvijā, apzinātu un popularizētu kvalitatīvākos projektu risinājumus Latvijas rūpnieciskajā un unikālajā dizainā, atzīmētu nosacīti labākos interjeru dizaina projektus, to autorus un izpildītājus.

.

BALVAS mērķis ir vērst sabiedrības un ražotāju uzmanību uz dizaina lomu mēbeļu un aksesuāru produkcijas ražošanas attīstībā un uzlabot ražotāju sadarbību ar Latvijas dizaineriem. Veicināt gan rūpniecisko, gan unikālo dizaina produktu ražotāju atpazīstamību vietējā tirgū, kā arī palielināt realizēto projektu eksportu.

Atzīmēt profesionāli augstvērtīgu interjeru dizaina objektu izveidi Latvijā, kā arī sekmēt dizaineru sadarbību un labvēlīgu konkurenci, kas veicina inovāciju un ir efektīvas dizaina attīstības pamatā. Dizaina nākotne nav iedomājama bez aktīvas dizaineru sadarbības ar ražošanu, bez eksperimentiem un pētniecības iespējām.

 

       Aicinām arī Latvijas dažādu nozaru dizainerus uz jaunradi konkrēta materiāla (stikls, spogulis) pielietojumā.

      Mērķis ir neformālā konkursā noteikt asprātīgākos un netradicionālākos izstrādājumus ar augstu estētisko, funkcionālo un tehnoloģisko izpildījuma vērtību, kas tapuši sadarbībā ar ražotāju.  Izstrādājumus vērtēs un sadarbību piedāvās Latvijas ražotāji un tirgotāji.

 

Mums, Latvijas dizaineriem un ražotājiem, jāmācās būt radošiem, profesionāliem un inovatīviem, lai spētu pārliecinoši sevi pieteikt pasaulei, neaprobežojoties tikai ar ierasto ikdienas darbu.

 

      Šogad BALVAS tiks pasniegtas sabiedrības BT 1 rīkotajā izstādē “Baltic Funiture 2008”, kas notiks 2008. gadā no 2. līdz 5. oktobrim Starptautiskajā Izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8, Rīgā, Latvijā.

 

Konkursu nolikumi un pieteikuma anketas pieejamas LDS mājas lapā www.design.lv

 

 

 Anita Grase


atgriezties