EN
Kultūras nevalstisko organizāciju atklātā vēstule valdības veidotājiem

Kultūras nevalstiskās organizācijas – Latvijas Radošo savienību padome, biedrība “Laiks kultūrai”, Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija un Latvijas Nacionālā kultūras padome vēršas pie Jums šajā politiski sarežģītajā laikā, kad valdība ir demisionējusi, notiek diskusijas par jaunas valdības veidošanu. Vēlamies akcentēt kultūras lomu Latvijas valsts izaugsmē, jo tikai radoša, ar kultūru piepildīta sabiedrība ir spējīga pārvarēt un veiksmīgi izmantot mūsu laika diktētus jaunus izaicinājumus.

 

Aicinām jaunās valdības veidotājus, izvēloties nākamo kultūras ministra kandidātu, rūpīgi pārdomāt tā personības īpašības un spējas rast atbilstošus risinājumus kultūras nozares pārvaldīšanai. Kultūra – mūzika, māksla, materiālais un nemateriālais kultūras mantojums – ir tā nacionālās identitātes daļa un vērtības, ar ko Latvija var patiesi lepoties un ar kurām to pazīst Eiropā un pasaulē. Tāpēc ir īpaši svarīgi, lai nozari pārvaldītu sabiedrībā atzīta personība, ilgtermiņā domājošs, kompetents savas nozares speciālists, kas spēj aktīvi aizstāvēt kultūras intereses un pieņemt atbildīgus lēmumus. Mūsuprāt, kultūras ministrei Dacei Melbārdei piemīt minētās īpašības. Jāuzsver arī, ka pēdējos gados Kultūras ministrijas darbs ir bijis kompetents, strukturēts un vērsts uz sadarbību.

Lūdzam jaunās valdības veidošanas procesā ņemt vērā kultūras nozarē paveikto, veiksmīgi uzsāktos un plānotos darbus. Apliecinām gatavību iesaistīties valdības deklarācijas sagatavošanā par kultūras nozares jautājumiem.

 

Kultūras nevalstisko organizāciju vārdā,

 

Dace Bluķe

Latvijas Radošo savienību priekšsēdētāja


atgriezties