EN
Rudens 2008 - "Es esmu gruzīns"

Mūsu mērķis ir paplašināt klasiskās Rudens izstāžu tradīcijas:

īsā laika posmā, zināmā mērā improvizējot, veidot laikmetīgu ekspozīciju kā dokumentāciju notiekošajam, kā mākslinieku pasniegtu spoguli sabiedrībai, iespējams arī, kā mākslinieku pašportretu, lai novērtētu, kā mākslinieki iesaistās dialogā šeit un tagad. Rezultāts būs vērtīgs gan sabiedrībai kopumā, gan pašiem māksliniekiem.

 

Ņemot vērā pēdējā laika notikumus, ir izvēlēts nosaukums, citējot ASV senatoru Makkeinu un Igaunijas prezidentu Ilvessu, kas provocē un izaicina māksliniekus nepalikt malā, bet gan iesaistīties dialogā un paust viedokli par pasaules aktuālākajiem ģeopolitiskajiem procesiem.

Mēs ticam, ka mākslinieks ir sava laika pravietis, kas tāpat kā P. Vodkins, gleznojot savu gleznu ”Sarkanā zirga peldināšana”, neapzināti paredzēja boļševistisko revolūciju un veselu laikmeta maiņu, spēs arī šodien tulkot laika zīmes.

 

Aicinām piedalīties dažādos mākslas medijos un tehnikās strādājošus māksliniekus.

Darbu atlasē vadošais kritērijs būs darbu atbilstība izvēlētajai tēmai un profesionālais izpildījums. Vēlamies piebilst, ka izvēlētā tēma nav jāuztver burtiski un kā ierobežojošs faktors klasiskajā žanrā strādājošiem māksliniekiem.

 

 

Darbu nodošana Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā oktobra sākumā.

 

Rudens 2008 darba grupa

 

Normunds Pucis – projekta vadītājs – 26625682, 29126804

 


atgriezties