EN
Vislatvijas talka
Piecelties kājās un iziet no mājām

Saruna ar Vitu Jaunzemi, projekta Pēdas vadītāju, talkas koordinatori.

Kā radās ideja par Vislatvijas talku un kas bija tās ierosinātājs?


„Ideja pamatā nāk no Igaunijas, jo pie viņiem līdzīga talka notikusi jau iepriekš. Pie mums, pārņemot Igaunijas pieredzi, idejas rosinātāja, tās autore ir rakstniece Anna Žīgure. Tālāk jau veidojās domubiedru grupa, iesaistījās projekts Pēdas un sākās darbība.”

Kā varam iesaistīties mēs – katrs Latvijas cilvēks? Kā varam palīdzēt jau talkas gatavošanas posmā?

„Es teiktu tā – vispirms saņemiet drosmi. Mums ir ienākusi informācija, ka cilvēki no maziem pagastiem baidās ziņot par nesakoptām, piegružotām vietām, nevēloties, lai viņu vārdi tiktu publiskoti. Vēlreiz saku – saņemiet drosmi un ziņojiet. Ja mums nebūs šīs pieejamās informācijas, mēs taču tā arī neuzzināsim, kur tīrīt. Un tad tie atkritumi turpat vien faktiski paliks. Neviens vārds netiks publiski nosaukts. Izejiet mežā, paņemiet fotoaparātu. Ja nav pieejams fotoaparāts, tad vismaz vietu piefiksējiet un rakstiet, zvaniet, sūtiet. Mūsu mājas lapas adrese – www.talkas.lv. Tur ir sadaļa „ziņo mums”, ir arī norādīts telefons. Pašlaik ir tā: daudzus gadus esmu dzirdējusi, ka cilvēki sūdzas – mums ir netīrs, mums ir netīrs. Citi, kas atbild par tīrību un kārtību, savukārt apgalvo pretējo. Sanāk divas frontes. Kam tad ir taisnība? Lūdzu, dodiet pierādījumus, ka tik tiešām tomēr ir netīrs. Tikai tad varēsim ko izdarīt.”

Ko, jūsuprāt, šīs talkas organizēšanas un popularizēšanas jomā varētu līdzēt Radošās savienības?

„Radošās savienības ir apkopojušas radošos cilvēkus. No viņiem mēs vispirms vēlētos – iedvesmot citus darīt un strādāt. Nāciet ar savām idejām, nāciet ar personisko piemēru. Vienalga, kā. Iedvesmojiet cilvēkus piecelties kājās un iziet no savām mājām, sākt darbošanos.”
Pēc Lielās Talkas paredzēts īpašs noslēgums – iespējams, plaši koncerti katrā Latvijas novadā. Koncertu rīkošanu un programmas izstrādi laipni un atsaucīgi atbalsta Raimonds Pauls.

atgriezties