EN
Mākslinieku tālākizglītības projekta ARTACC rezultāti
 
2011. gada 15. martā plkst. 12.00. Kultūras ministrijas zālē, Valdemāra ielā 11a, notika mākslinieku tālākizglītības projekta ARTACC rezultātu prezentāciju un preses konference.
 
 

ARTACC vīzija. Lai veicinātu mākslas un kultūras darbinieku spēju radīt, attīstīt un pārdot savas idejas, no 2009. gada oktobra līdz 2011. gada martam tika īstenots projekts „Mākslinieku un kultūras darbinieku tālākizglītība (ARTACC)”.

 

Latvijā daudzi mākslinieki, mūziķi, rakstnieki, režisori, dejotāji, gleznotāji, dizaineri ir profesionāli savā specialitātē. Taču zināšanu un prasmju trūkums menedžmentā, mārketingā, projektu rakstīšanā, sabiedriskajās attiecībās, uzņēmējdarbībā neļauj tiem pilnvērtīgi konkurēt darba tirgū un īstenot savu potenciālu.

 

ARTACC projekta ietvaros tika pētīta citu Eiropas valstu pieredze, īpaši ARTLAB – mākslinieku tālākizglītības centrs, kas sekmīgi darbojas Dānijā jau divpadsmit gadus, izglītojot māksliniekus par mākslas un biznesa savstarpēji papildinošām un efektīvām attiecībām šodienas mainīgajā pasaulē. Projekta ietvaros šobrīd tiek izstrādātas kvalitatīvas profesionālās tālākizglītības programmas profesionālo mākslinieku un kultūras iestāžu darbinieku izglītošanai.

 

 

Projekta rezultāti. Tika veikta vairāk nekā 400 Latvijas profesionālo mākslinieku un radošās industrijas pārstāvju anketēšana, lai noskaidrotu, kas nepieciešams konkurētspējas palielināšanai darba tirgū.

 

Tika izpētīta citu Eiropas valstu – Dānijas, Nīderlandes un Somijas – pieredze, un 12 dažādu kultūras un mākslas nozaru pārstāvji intensīvos kursos Kopenhāgenā  apguva ARTLAB/DK  mākslinieku tālākizglītības centra metodes.

 

Kopš 2010. gada oktobra Latvijā ir novadīti 11 semināri par dažādām kultūras un radošās industrijas tēmām, kurus apmeklēja vairāk nekā 120 dalībnieku – profesionāli mākslinieki un kultūras darbinieki. Ir sagatavotas tālākizglītības programmas, ko arī pēc projekta beigām turpinās īstenot Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS sadarbībā ar Latvijas Radošo savienību padomi.

 

 

Projekta īstenotāji. ARTACC projektu īstenoja Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrība. Projekta attīstību vairāku gadu garumā atbalstījis Dānijas Kultūras institūts Rīgā, sākotnēji projektu iecerēja un arī kā partneri piedalījās Kultūras un Radošās Industrijas izglītības centrs (KRIIC), projekta partneri Latvijā ir Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS un Latvijas Radošo savienību padome. Projekta galvenais starptautiskais partneris Dānijas mākslinieku tālākizglītības centrs ARTLAB/DK, projekta starptautiskie partneri ir profesionālu mākslinieku tālākizglītības centrs Kunstenaars&Co no Nīderlandes un Turku (Abo) universitātes Tālākizglītības centrs, Somija. 

Projekts īstenots ES Mūžizglītības programmas Leonardo da Vinci finansiālu atbalstu.

 

Artacc tālākizglītotāju grupa. Par pasniedzējiem tika atlasīti divpadsmit dažādu kultūras un mākslas nozaru pārstāvji, kas profesionāli darbojas savā jomā un ir gatavi dalīties zināšanās ar citiem.

12 sagatavotās programmas

Mākslinieks – skolotājs. Ilze Vītola, Mākslas izglītības centra TRĪS KRĀSAS dibinātāja, nodarbojas ar mākslinieku iesaistīšanu mākslas skolotāju tālākizglītībā.

Pirmie soļi kultūras projektu rakstīšanā. Ilze Kupča, Mākslas izglītības centra TRĪS KRĀSAS valdes locekle, projektu vadītāja, skolotāja Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolā.

Projekti ar vērienu jeb Eiropas Savienības projektu sagatavošana, iesniegšana un vadīšana. Jolanta Klišāne, starptautisku projektu vadītāja un pieteikumu vērtētāja ar pieredzi kopš 1998. gada.

Kā atrast finansējumu un sadarbības partnerus kultūras projektiem. Haralds Matulis, Latvijas Radošo savienību padomes ģenerālsekretārs, kultūrpolitikas konsultants.

Uzņēmējdarbības pamati māksliniekiem. Juta Zvirbule, dizainere un radošā uzņēmēja.

Praktiskais mūzikas menedžments. Deniss Paškevičs, džeza mūziķis un pedagogs.

Kā pārvērst kreativitāti ienākumos. Jānis Blunavs, radošās reklāmas aģentūras Esplanāde direktors.

Māksla vieno! Komandas saliedēšana (team building) ar gleznošanas procesa palīdzību. Jānis Ziņģītis, gleznotājs un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas direktors.

Ielēkt gleznā! Dažas stundas Mikelandželo un citu radošu cilvēku sabiedrībā: iecerot, zīmējot, rakstot, tēlojot, attēlojot, pārrunājot. Vilnis Heinrihsons, mākslinieks un pedagogs Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolā.

Sabiedrisko attiecību instrumenti kultūras projektiem. Simona Kļaviņa, kino producente, organizē PR un mārketinga kampaņas dažādiem projektiem.

Komunikācijas izaicinājums un skaistums. Zaiga Putrāma, profesionāla māksliniece un starptautiski sertificēts koučs.

Veiksmīgas publiskās runas psihofiziskie nosacījumi. Zane Daudziņa, aktrise un pasniedzēja Latvijas Kultūras akadēmijā.

 

 

Kontaktinformācija:

projekta koordinatore Jolanta Klišāne, jolantaklisane@gmail.com, 29220932.

Haralds Matulis, hmatulis@inbox.lv, 26822123.

atgriezties