EN

Artūrs Snips

vārds:Artūrs
uzvārds:Snips
profesija:Prozaiķis
radošā organizācija:Rakstnieku savienība(kopš 1987.gada)
darba vieta:Nodibinājums "Pilsētai un pasaulei", valdes priekšsēdētājs, nodibinājums izdevis Lato Lapsas un Kristīnes Jančevskas grāmatu "Kas ir Lembergs. Ventspils mēra ceļš uz naudu un varu"
dzīvesvieta:Rīga
dzimšanas gads:1949
apbalvojumi:Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Drauga karte Nr. 17.
cv
Dzimis 1949. gada 4. martā, Krasnojarskas novada, Taimiras nacionālā apgabalā, Hatangā izsūtīto ģimenē Izglītība: Vecpiebalgas un Galgauskas pagastskolas, Gulbenes vidusskola, Rīgas politehniskā institūta Automātikas un skaitļošanas tehnikas fakultāte, M.Gorkija Augstākie literārie kursi Darba vietas: Baldones radioobservatorija, inženieris Ķeguma HES, stacijas maiņas priekšnieks, Kultūras fonda avīzes galvenais redaktors, Neatkarīgais teātris "Kabata,Latvijas Republikas vēstniecības Baltkrievijas Republikā ekonomiskais padomnieks, Nodibinājums "Pilsētai un pasaulei", valdes priekšsēdētājs Ģimenes stāvoklis: divas meitas
radošā biogrāfija
Rakstnieku savienība
Pirmā publikācija - stāsts «Ceļš» žurn. «Liesma» 1973 (11. nr.).
Prozas krāj. «Nelabojami radi» (1979) un
«Mazs ciemats turp un atpakaļ» (1987) ar paradoksos balstīto tēlu sistēmu un fantasmagorisko padomju realitātes atveidu ir spilgts filozofiskā absurda prozas paraugs latv. literatūrā.

Darbojies publicistikā, kopā ar D. Īvānu vērsies pret Daugavpils HES celtniecību.
Kopā ar D. Īvānu sast. krāj. «Domu Daugava. Sirdsdaugava» (1989).

Romāns "Pasaule pēc tam" (2006), nominēts laikraksta "Diena" gada balvai