EN

Arkādijs Buls

vārds:Arkādijs
uzvārds:Buls
pseidonīms:Kads
profesija:režisors, praktizējies dramaturģijā
nozare:Vārdkopība
radošā organizācija:Dramaturgu ģilde(kopš 2005.gada)
dzīvesvieta:Rīga
dzimšanas gads:1939
apbalvojumi:Nacionālajā lugu konkursā 2004.g. 1.vieta
pers. tālrunis:+371 6 7470515
Mobilais:+371 26047685
radošā biogrāfija
Dramaturgu ģilde
Radošo karti zīmē zinību ģeogrāfija: mācības Rīgas kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā; J.Raiņa teātra aktieru studijā; Maskavā uzdrīkstu vērt GITISa durvis; dramaturgu seminārs rakstnieku namā Dubultos, AČehova rakstnieku namā Jaltā.

Piedzimu Latgalē, mājā, no kuras palikušie pamati ieaug zālē. Kapinu izkapti… Apkārt dzejoļi rindojas kopās: Dikoltijas, Kantijas, Sinpas. “Es krusts – dzīvības zīme, putns, kas lido uz sauli. Kad sadedzis atpakaļ nākšu uz zemi, man ērkšķu kroni nepiniet, man pieminekli neceliet, vien uzberiet trīs saujas smilšu, un rudzus tur iesējiet! Es krusts – dzīvības zīme…
Izkapts atkožas akmenī… Pēc tā sāku dzirdēt balsis. Noklausītos dialogues pierakstu lugās: Uz dižpilsētu/ Pieneņpūka/ Atslieta debess/ Svētozols/ Trīs milijoni/ un citas.
Teātrī spītīgi latviešu lugām barjeru uz skatuves nepaceļ – izmetu līkumu prozā. Top sacerējums “Laimīgs uz nebēdu” ar 777 iespējām, tikt pie laimes. Bet guntiņa izgaismo plakātu: kā raksta Kads, tā Latvijā neviens neraksta – tātad arī neviens nelasa! – Es tā rakstu, jau viens! – Viens neskaitās, tirgum vajag masu, izdevēji neriskē!
Izkapts, atmetusies vāla, klausās sienāža mesu…


Ar LKKF atbalstu pabeigts projects “Uz priekšu pēc meijām.” Bez dopinga – luga “Maira”, un, pastrebjot iedvesmu vien, - “Aka”. Vienā gadā trīs lugas – kāds pašapliecinājums! Kolosāli!